Hatay İl Koordinatörlüğü

Hatay'da IPARD Sektörel Toplantısı Yapıldı


IPARD Programı teknik destek tedbiri kapsamında 8 ilde düzenlenen sektörel toplantılardan biri Hatay Savon Hotel'de yapıldı.Toplantıya Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Ahmet Bostan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy, HASİAD Başkanı Gökhan Alkan,Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, çeşitli STK ve birlik başkanları, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personeli, basın mensupları, HRT Akdeniz personeli, Şemun Gıda adına Zehra Mirioğlu  ile çok sayıda yatırımcı katıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı Yönetim Otoritesi personeli ile TKDK uzmanları IPARD programı ve destekler ile ilgili sunum yaptı.
Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi kapsamında katma değerli ürünler ve zanaatkarlık, makine parkları ile ilgili tedbirler anlatıldı. Ayrıca su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması kapsamındaki destekler anlatıldı.

TKDK İL KOORDİNATÖRLÜĞÜ TOPLANTI SALONUNDANŞEMUN GIDA ADINA  ZEHRA MİRİOĞLU'NUN KONUŞMASINDAN
TKDK İL KOORDİNATÖRÜ DR. SAVAŞ ÖZGÜRSOY'UN KONUŞMASINDANTARIM ve ORMAN MÜDÜR YARDIMCISI AHMET BOSTAN'IN KONUŞMASINDANVALİ YARDIMCIMIZ AYDIN TETİKOĞLU'NUN KONUŞMASINDANTARIM ve ORMAN BAKANLIĞI YÖNETİM OTORİTESİ PERSONELİ  AHMET ÇELİKER'İN KONUŞMASINDAN
TKDK UZMANLARININ SUNUMUNDAN
ŞEMUN GIDA'DAN ORUK İKRAMI
TKDK İL KOORDİNATÖRÜ SORU-CEVAP BÖLÜMÜNDE SORULARI DİNLERKENSORULAR SORULURKEN
SORU CEVAP BÖLÜMÜNÜN ARDINDAN ÖĞLE YEMEĞİ'NE GEÇİLDİ.

Cimer